Hakkımızda

Fikir İnsanı Koleji, 20 yıllık eğitim tecrübesi ve on binlerce öğrencinin gözlem ve geri bildirimleri ışığında, geleceğin Türkiye’sine vizyoner insanlar yetiştirme hedefiyle, son derece yetkin ve tecrübeli bir kadro tarafından kurulmuştur. Çocuklarımız, bu gün geçerli birçok mesleğin, Yapay zekâ tarafından icra edeceği bir gelecekte yaşayacaklar. Kuşkusuz özgür düşünen, yaratıcı ve analitik olanlar, gelecekte en çok aranan insanlar olacak. Fikir İnsanı Koleji, eğitimi teknolojiye boğmadan, öğrencilerin sanal dünyada kaybolmayacağı ama teknoloji ve onu ortaya çıkaran mantığa hakim, yaratıcı düşünen, Dünya’yı tanıyan “gerçek dünyada yaşayan, gerçek, dünya vatandaşları” yetiştirir.

Fikir İnsanı Koleji, Mutlu, doğa sevgisi olan, çevre bilinci oluşmuş, başkalarının haklarına saygılı, hayat boyu öğrenen, kendi yeteneklerinin farkında bireyler olarak yetiştirilir.
Beden, zihin, duygu gelişimleri aktif katılım ortamları yaratılarak sağlanır ve çağdaş eğitim materyalleri ile desteklenir. Kendi sorumluluğunu alabilme, kendini doğru ifade edebilme, araştırma ve sormaya meraklı bireyler yetişir.
Zihin, duygu ve beden gelişimleri, oyun, drama ve spor çalışmaları ile hazırlanır. Sağlıklı beslenmeleri ve güvenlikleri çok ciddi ve titiz bir süreç yönetimiyle sağlanır. Sevgi dolu, özgür ortamlarda tecrübeli öğretmenler ile hayata hazırlanırlar.
Anadilleri Türkçeyi doğru ve düzgün konuşmaları desteklenir. Yabancı dil yetkinlikleri doğru temeller atılarak güçlendirilir.

Vizyonumuz

Özel bir akademik çalışmayla, Dünya’nın En Başarılı eğitim sisteminin Türk eğitim ve sosyal yapısına uyarlanması yolu ile akademik sanatsal ve sportif açıdan yetkin geleceğin Mutlu, Başarılı ve lider insanlarını yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Misyonumuz

Misyonumuz, Özgün, yaratıcı, güvenli ve sevgi dolu bir ortamda, çocuklarımızın yeteneklerinin ortaya çıkarılmasına ve geliştirilmesine yardımcı olmak. Öğrenmeye ilgi uyandırmak, oyun yoluyla öğrenmelerini desteklemek, bilişsel, sosyal, dil ve psikomotor becerilerinin gelişimine önemli ölçüde katkıda bulunmak ve çocuğun çevresi ile olan iletişimine sağlıklı biçimde yardımcı olmaktır.

Okulumuz hakkında daha fazla bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için talep bırakabilirsiniz.