Haberler

Kadıköy, Üsküdar Kolejleri Farkı Nelerdir?

İstanbul Kadıköy ve Üsküdar ilçelerinde anaokul ve ilkokul eğitimi veren çok sayıda kolej vardır. Bu kolejler arasında Fiin koleji de bulunur. Fiin Koleji’nin Kadıköy, Üsküdar kolejleri farkı nelerdir? Çocuklarını bu koleje göndermek isteyen kişiler tarafından merak edilir. Kolejin diğer kolejlerden farkları şunlardır;

20 Yıllık Tecrübe

Kolejin bölgedeki diğer kolejlerden en önemli farkı 20 yıllık tecrübesinin bulunmasıdır. Üsküdar koleji bu tecrübenin etkisiyle geleceğe başarılı ve yaratıcı bireyler kazandırmayı hedefliyor. Kolejin eğitim alanındaki tecrübesinin yanı sıra çocukların eğitiminde tecrübe sahibi olan eğitim kadrosu da bulunuyor. Bu sayede eğitmenler öğrencilerin yeteneklerini keşfederek onların yetenekleri üzerine yetişmesine yardımcı oluyorlar.

Tercih Ettiği Eğitim Modelleri

Fiin Koleji’nin diğer kolejlerden ayıran diğer özelliği ise tercih ettiği eğitim modelleridir. Kolej Finlandiya eğitim modelini benimseyerek kolejdeki öğrencilerin bu modele uygun olarak yetişmesini sağlıyor. Ayrıca eğitimde proje tabanlı eğitim anlayışını benimsiyor. Bu sayede öğrenciler yetenek ve becerilerini geliştirebilecekleri projeler yapıyorlar.

Bunun dışında koleji tercih eden öğrencilerin yoğunlaştırılmış İngilizce ve Fransızca eğitimi almalarını sağlıyorlar. Bu sayede kolej öğrencileri dünya dillerine hakim olabiliyorlar. Ayrıca öğrencilere verilen eğitimde düşünme becerileri, görsel zeka, yaratıcılık, yetenek ve yeteneklerin keşfedilmesine yönelik eğitimler veriyorlar.

Tam Donanımlı Kampüste Eğitim

Kadıköy koleji sahip olduğu tam donanımlı kampüsüyle rakip kolejlerinden ayrılıyor.

Kolejin eğitimin verildiği kampüsünün özellikleri arasında şunlar yer alıyor;

  • Kolej iki binadan oluşuyor. A ve B blok olarak adlandırılan bu binalarda çocuklara gerekli eğitimler veriliyor. Ayrıca stüdyo ve etkinlikler için 2 katlı bir bina daha kampüs içerisinde bulunuyor.
  • Kampüste laboratuvar, branş sınıflar ve stüdyoları bulunuyor.
  • Kolejin kampüsü büyük bir bahçeye sahip olduğu için derslerin bir kısmı açık hava sınıflarında ve bahçelerde veriliyor.
  • Bale, çocuk atletizmi, heykel, modern dans, yoga, resim, müzik, ritim ve yaratıcı drama gibi branş sınıfları bulunuyor. Bu sınıfları çocuklar yeteneklerine uygun olarak kullanabiliyorlar.

Kampüsün branş sınıfları, laboratuvarları, etkinlik alanları ve stüdyolara verilen eğitim için ihtiyaç duyulan her türlü ekipmanı bulunduruyor. Bu sayede kolejde dersler eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde veriliyor.

Çocuklara Özel Rehberlik Eğitimi

Fiin Koleji’nin diğer kolejlerden en büyük farklarından birisi ise çocukların psikolojisine büyük önem vermesidir. Bu amaçla kolejde çocuklara özel rehberlik eğitimi veriliyor. Bu sayede öncelikle çocukların okulu sevmesi sağlanıyor. Okulun sevdirilmesi ve çocuğun başarılı olması adına pek çok rehberlik hizmetleri de kolejin rehberlik bölümü tarafından veriliyor. Bu hizmetler arasında öğrenci gözlemleri, öğrenciyle bireysel görüşme, grup rehberliği, tarama testi ve veli görüşmeleri yapılıyor. Bu görüşmeler neticesinde de öğrencinin yararına olacak çalışmalar yapıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir