Haberler

Eğitimi En İyi Kolej Nasıl Olmalıdır?

Çocuklar geleceğimiz, bu yüzden onların iyi bir eğitim almasını sağlamalıyız. Bütçesi yerinde olan anne babalar kesenin ağzını açarlar ve çocuklarını koleje verirler. Kolej seçimi de çok önemlidir. Bazı kriterler göz önüne alınarak seçim yapılmalıdır. Çocuklarımız en kıymetli varlıklarımız bu yüzden onların en iyi eğitimi alacağı yerler seçilmelidir ve mutlulukları da hesaba katılmalıdır.

Sadece Ders Odaklı Olmamalı

Fiin koleji gibi kolejler seçilmelidir, yani sadece matematik, Türkçe gibi derslerin eğitimi verilmemeli sanat, spor gibi dallara da yayılmaları sağlanmalıdır. Çocuklar farklı alanlarda başarılara ve yeteneklere sahip olabilirler. Önleri açılmalı ve ne istedikleri görülmelidir.

Şu alanlar;

  • Drama
  • Dans
  • Müzik
  • Bilim
  • Sanat
  • Spor

İle ilgili olan çocukların önü açılmalıdır ve diğer derslere daha fazla zaman ayırmaları için baskı yapılmamalıdır. Çocuk hangi alanda istekliyse o alanı ona yönelten bir özel okul olmalıdır. İşte bu yüzden farklı ilgi alanlarını da içinde kapsayabilen bir özel okul seçilmelidir. Bu çocuğun geleceğini büyük oranda etkileyecektir.

Temizlik

Elbette temizlik önemli bir faktördür. Özellikle virüs gibi zorlu bir mücadele içindeyken özel okullarda öğrenci sayısının daha az olması büyük bir avantajdır. Bu avantaj kullanılmalı ve her yer düzenli olarak temizlenmelidir. Hijyene önem veren bir özel okul olmalıdır ve bunu çocuklara da aşılamalıdır. Onlara el yıkamayı öğretmeli ve uyarıda bulunan bilinçli bir nesil yetiştirmelidir. Buna Kadıköy koleji güzel bir örnek olabilir.

Öğrendiklerini Pratiğe Geçiren Çocuklar

Öğrendiklerini sadece okulda tutan çocuklar başarılı olamazlar, sadece sınavlardan geçmek için ders çalışan bir nesil olarak kalırlar. Özel okuldaki öğretmenler Üsküdar koleji gibi öyle bir eğitim vermelidir ki çocuklar öğrendiklerini hayatlarında da pratiğe dönüştürebilmelidir. İŞTE bu sayede daha başarılı bireyler olurlar. Ezberci sistem tamamen kalkmalıdır, çocuklar okulda deneye yanıla öğrenmelidir.

Sosyal Bireyler Yetiştirilmeli

Çocuklar okulda sosyalleşmeli, kendilerine olan güvenleri yerine gelmeli ve kendilerini o ortamda değerli hissetmeliler. Bu oldukça önemlidir, okulda kendin değerli hissetmeyen çocuk bunu özel hayatına da yansıtır. Özel okuldaki öğretmenler bunu iyi idare edebilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir