Haberler

Butik Okul Nedir ?

Geleceğimiz olan çocuklarımıza en iyi eğitimi vermek anne babaların en büyük sorumluluklarından biridir. Okul seçimi bu noktada oldukça önemlidir. İyi ve kaliteli okul çocuğun iyi bir eğitim almasını sağlar. Butik okullar bunun için iyi bir seçenek olacaktır. Çünkü butik okullarda öğrenciler daha az olur, kalabalık olmayan sınıflarda çocuklarla daha fazla ilgilenilir ve dersler daha verimli geçer. Bu yüzden çocuğunun iyi bir eğitim almasını isteyen, gözünden belli bir bütçeyi çıkarmış kişiler Fiin koleji gibi butik okulları tercih edebilirler.

İyi Bir Gelecek İçin İyi Bir Eğitim Sistemi

Çocukların iyi bir geleceğe sahip olabilmesi için iyi bir eğitim sistemi şarttır. Her çocuğun hakkı olan bu sistemde çocuklar global düşünceye sahip olabilen, kültürel anlamda donanıma sahip, duygularını ve düşüncelerini daha rahat bir şekilde ifade edebilen, sosyal hayatında karşılaştığı problemleri hızlı bir şekilde çözebilen, problemlerle baş edebilen, öğrendiklerini pratikte hayata geçirebilen, yaratıcı düşünce gücüne sahip, yaşamsal becerileri gelişmiş ve mutlu, huzurlu bireylere dönüşürler.

Akademik Program

Butik okullardaki akademik programa baktığımız zaman, birbirinden farklı yetenek ve becerilere sahip çocuklar yetiştireceği görülmekte. Sadece okumak ve sınavlardan geçmek için değil, hayata hazırlanmak için geliştirilen bir programdır.

Bu program;

  • Farklılaştırılırmış öğrenim
  • Proje tabanlı öğrenim
  • Zenginleştirilmiş öğrenim
  • Eleştirel okuma ve yazma
  • Düşünme becerilerini geliştirme
  • Görsel okuma
  • Bilimsel düşünebilme
  • Dünya dillerini öğrenme
  • Yeteneklerini tanıma ve geliştirme

Gibi konularda çocuklara katkı sağlar. Bu programın en önemli hissi ise çocuklara karşı verdiği değerdir.

Finlandiya Eğitim Sistemi Anlayışı

Finlandiya eğitim sistemi konusunda dünyanın en başarılı ülkelerinden biridir. Kadıköy koleji gibi butik okullarda her çocuk kendini daha özel hisseder. Sadece ders görmez, aynı zamanda ilgi alanları üzerinde de yoğunlaşır ve kendi üzerindeki farklılıkları görmeye başlar. Çocuklar küçük yaştan itibaren deneyim bazlı bir eğitim sisteminin içine girer.

Hijyenik Ortam

Üsküdar koleji gibi butik okullarda öğrenci sayısı daha az olduğu için pandemi gibi sıkıntılı süreçlerde hijyen önlemleri daha rahat alınır. Tüm çocuklar ellerini sık sık dezenfekte etmesi için uyarılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir